تحقیق اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی|41004567|ix|تحقیق علوم اجتماعی,دانلود تحقیق,كار تحقیقی علوم اجتماعی,اندازه گیری,ارزشیابی,آموزشی,اندازه كیری آموزشی,ارزشیابی آموزشی

پیشرفت تحصیلی یكی از متغیرهای اصلی آموزش و پروش است ولی می‌توان از آن به عنوان شاخص عمده سنجش كیفیت آموزش و پرورش یاد كرد . معمولاً پیشرفت تحصیلی بر اساس نتایج آزمون ها مورد سنجش قرار می گیرد و نمراتی كه دانش آموزان در دروس مختلف كسب می نمایند نشانی از میزان پیشرفت تحصیلی آنان تلقی می كنند .
یك مرحله از طراحی آموزش ، تعیین نظام ارزشیابی است . ارزشیابی صحیح اطلاعاتی از قبیل نقاط قوت و ضعف موجود در طرح ، صحت و دقت نحوه ارزشیابی و میزان آمادگی شاگردان برای قبول آموزشهای بعدی را در اختیار معلم قرار می دهد .
نتایج ارزشیابی تشخیص و مقایسه آن با ارزشیابی پایان تدریس می تواند معیار موثری باشد زیرا تا اطلاعات بدست آمده ، از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار شود . نتیجه ارزشیابی و سنجش میزان یادگیری شاگردان می تواند نمایانگر موفقیت یا عدم موفقیت برنامه آموزشی باشد . اگر نتایج ارزشیابی چندان رضایت بخش نباشد می تواند دلایل زیر را برای توجیه آن بكار برد .
1-بیان نشدن هدف آموزش به طور صریح و روشن .
2-خوب نبودن كیفیت محتوا
3-عدم تناسب روش تدریس با هدف تدریس
4-فراهم نشدن شرایط لازم برای یادگیری
5-ناتوانی دانش آموزان به دلایل مختلف (وجود مشكلات شخصی)
6-عدم تناسب نحوه ارزشیابی با هدف به این صورت كه سئوالها گنگ بیان شده باشند یا آنقدر طولانی باشند كه تمام وقت شاگرد برای خواندن متن صرف شود یا سوالات متناسب با زمان پاسخگویی نباشند .
بهرحال معلم باید از تجارب حاصل از طرح و برنامه برای طراحی بعدی و پیشبرد هدفهای آموزشی استفاده كند . در واقع ارزشیابی جهت اصلاح مستمر برنامه است كه می‌تواند معلم را نسبت به فعالیت های رو به رشد خود امیدوار سازد .


مطالب دیگر:
📒تحلیل آثار نقاشان معاصر با توجه به منظره پردازی و درک فضای معاصر نقاشی ایران📒بررسی تاثیر مدیریت ریسک بر روابط انسانی از نگاه معلمین تهرانی📒بررسی روند تولید و دلایل نوسانات ترکیب نیروی انسانی📒بررسی رهبری مدیران در سازمان با نگاهی به مدل لیکرت📒بهسازی زمین به روش تزریق با فشار بالا📒رابطه سبک های رهبری روسا و مدیران بیمارستان ها با شاخص های عملکرد بیمارستان📒تعیین سبك رهبری مدیران مراكز بهداشتی و درمانی شهری دانشگاه علوم پزشكی ایران📒سبک رهبری مدیران بیمارستانی از نظر کارکنان و ارتباط آن با شاخص ‌های بیمارستانی📒شکل گیری و نقش سازمانهای مردم نهاد در محیط زیست و رابطه این سازمان با دولت📒بررسی جایگاه قانونی سازمانهای غیردولتی زیست محیطی در کنوانسیونهای بین‌المللی و نقش مطلوب آنها📒بررسی قوانین و مقررات سازمان های مردم نهاد حامی محیط زیست در ایران📒اصلاح و بهسازی زمینهای مشکل آفرین با روشهای تراکم دینامیکی و پیش بارگذاری📒بررسی ماهیت نگرش و نظریه های روانشناسی و جامعه شناختی مرتبط📒ارزیابی کنترل تراوش آب از سدهای خاکی با استفاده از بتن پلاستیک📒تشریح هویت و حقیقت دولت و اساس مسوولیت آن📒بررسی کاربرد آزمون غیرمخرب جریان های گردابی در کنترل عیوب و تشخیص قطعات مهندسی📒بررسی نقشهای فعلی سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی ایران📒ماهیت حقوقی روند شکل گیری و ثبت سازمانهای مردم نهاد📒روش مساعد کردن زمینه های مشارکتهای مردمی در حفاظت از محیط زیست📒نقش و مشارکت سازمان های مردم نهاد در توسعه حقوق محیط زیست📒تخمین تروایی با منطق فازی و روش های آماری در میدان گاز پارس جنوبی📒ارزیابی تاثیر کمیتهای مقدار آرد و دما بر طبخ ماکارونی در فرایندهای تولید آن📒بررسی مدت زمان با میزان رضایت زناشویی📒بررسی شناخت چگونگی رشد و تولید پنبه📒روشی یکسان برای تجزیه و تحلیل هزینه ماشینهای کشاورزی